Seidl: Norris stał się kierowcą kompletnym

Szef teamu McLarena jest pod wrażeniem odważnej ale dojrzałej jazdy 20-latka.
30.12.1910:38
Nataniel Piórkowski
556wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef teamu McLarena - Andreas Seidl uważa, że Lando Norris jest już kompletnym kierowcą Formuły 1.

Norris od samego początku sezonu potwierdzał swą wysoką formę - w Australii zakończył kwalifikacje na ósmym miejscu, a w Bahrajnie zdobył swoje pierwsze punkty w Grand Prix kończąc zmagania na wysokiej szóstej lokacie.

W przypadku Lando, który jakby nie patrzeć był w tym sezonie nowicjuszem, chodziło przede wszystkim o budowanie formy na przestrzeni sezonu.

Lando spisał się doskonale. Był na swoim najwyższym poziomie już od pierwszego wyścigu w Melbourne. Przypominam, że w swoich pierwszych kwalifikacjach dostał się do Q3. To pokazało, że powierzenie mu wyścigowego fotela było dobrą decyzją. Od razu udowodnił, jak wielki drzemie w nim talent.

Jednocześnie czymś normalnym było to, że potrzebował trochę czasu na zdobycie doświadczenia i obranie trochę agresywniejszego podejścia do ścigania - szczególnie podczas startów. Na początku sezonu był w tym aspekcie trochę bardziej konserwatywny, bo przyświecał mu przede wszystkim cel kończenia rywalizacji i zdobywania cennych doświadczeń.

Później, powiedziałbym że od początku drugiej połowy sezonu, Lando stał się kompletnym kierowcą F1. Wszyscy widzieliśmy, jak radził sobie na startach, jak rozgrywał wyścigi. To naprawdę zrobiło na nas wszystkich bardzo duże wrażenie.

Miał trochę pecha, przytrafiały się mu problemy techniczne i tak dalej. Niestety często dochodziło do nich, gdy zmierzał po znakomite wyniki. To było na pewno bardzo rozczarowujące.