Pirelli potwierdza odroczenie debiutu niskoprofilowych opon

18-calowe felgi są zapisane w regulaminie technicznym przesuniętym na 2022 rok.
30.03.2011:18
Mateusz Szymkiewicz
402wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mario Isola z Pirelli potwierdził, że niskoprofilowe opony zadebiutują w Formule 1 dopiero w 2022 roku.

W ramach nowego regulaminu technicznego, który pierwotnie miał wejść w życie w sezonie 2021, kierowcy mieli rywalizować na 18-calowych felgach. Mimo to Formuła 1 podjęła decyzję o przesunięciu nowych zasad na sezon 2022, co jak potwierdziło Pirelli, jest równoznaczne z utrzymaniem dotychczasowej specyfikacji ogumienia w 2021 roku.

Jesteśmy w połowie rozwoju opon na 18-calowe felgi - powiedział Mario Isola, szef Pirelli Motorsport. Ze względu na odroczenie przepisów o nowych bolidach, będziemy kontynuowali w przyszłym roku rywalizację na ogumieniu przyszykowanym z myślą o 13-calowych felgach. Jesteśmy w codziennym kontakcie z FIA i wciąż musimy zrozumieć jakie są szczegółowe plany na przyszłość.

Włoch potwierdził, że jeżeli w trakcie sezonu 2020 nie pojawi się okazja do testów na potrzeby Pirelli, wówczas dostawca pozostanie przy dotychczasowej wersji opon z 2019 roku. To wszystko zależy od tego, czy pojawi się okazja do testów. Jeżeli chcemy zorganizować mistrzostwa w drugiej połowie roku, mam wątpliwości, czy będzie na to czas. Bez testów nie widzę innej opcji jak kontynuowanie rywalizacji na obecnych oponach - dodał Isola.