Lundgaard może zastąpić Ricciardo w Renault po sezonie 2020

Duńczyk jest jednym z najbardziej obiecujących juniorów stajni z Enstone.
23.04.2010:50
Mateusz Szymkiewicz
805wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef akademii Renault - Mia Sharizman, nie wyklucza, że Christian Lundgaard może stać się faworytem do zastąpienia Daniela Ricciardo, jeżeli ten zdecyduje się na odejście z zespołu.

Australijczyk jest związany z francuskim producentem tylko do końca 2020 roku. Nazwisko kierowcy wymienia się wśród kandydatów do zastąpienia Sebastiana Vettela w Ferrari, natomiast ostatnio zapytany o powrót do Red Bulla stwierdził, że nigdy nie mów nigdy.

Renault całkowicie liczy się z odejściem Ricciardo i niewykluczone, że do zastąpienia go może być szykowany junior - Christian Lundgaard. 19-letni Duńczyk jest szóstym kierowcą zeszłorocznego sezonu Formuły 3, natomiast w tym roku ma startować w Formule 2 z ART Grand Prix.

Naszym celem, od kiedy posiadamy go [Lundgaarda] w naszej akademii, jest awansowanie go do Formuły 1 z naszym zespołem - powiedział Mia Sharizman, szef akademii Renault. Przede wszystkim musi w Formule 2 zdobyć wystarczającą liczbę punktów do superlicencji, która jest konieczna do startów w F1. Po tym co widzieliśmy w Formule 3 oraz Formule Renault, jesteśmy przekonani, że w przyszłości wykona z nami ten krok. Mamy na to nadzieję, ale ostatni etap będzie wymagał naprawdę dobrego sezonu w Formule 2.