Coulthard: Vettel powinien rozważyć starty dla Astona Martina

Szkot uważa, że problem wynagrodzenia można rozwiązać przekazaniem udziałów w ekipie.
22.05.2016:08
Mateusz Szymkiewicz
1781wyświetlenia
Embed from Getty Images

David Coulthard uważa, że Sebastian Vettel powinien poważnie wziąć pod uwagę możliwość startów dla Astona Martina.

Niemiec z końcem roku opuści Ferrari i spekuluje się, że jego celem jest umowa w zespole Mercedes. Mimo to transfer Vettela do stajni z Brackley ma mieć wielu przeciwników, a w dużo lepszym położeniu podczas negocjacji mają znajdować się Valtteri Bottas czy George Russell. Z kolei Renault ma optować za przywróceniem Fernando Alonso do Formuły 1.

Zdaniem Coultharda, czterokrotny czempion powinien spojrzeć w kierunku Astona Martina, mimo, że Sergio Perez oraz Lance Stroll mają ważne umowy na kolejne lata. W grę może wejść wiele interesujących rzeczy, a jedną z nich może być Lawrence Stroll i jego projekt przyszłego sukcesu z Astonem Martinem. Na tym etapie kariery mógłby być wspaniałym atutem dla tego zespołu, ze względu na doświadczenie z Red Bulla, a także wiedzę z Ferrari. Podobnie było ze mną przez cztery lata w Red Bullu, nim zdecydowałem się odejść.

Jasne jest, że przeszkodą dla Astona Martina mogłyby być wymagania finansowe 32-latka. Coulthard uważa, iż ten problem dałoby się rozwiązać przekazaniem Vettelowi udziałów w zespole. Sytuacja negocjacyjna z jakiegoś powodu obróciła się na jego niekorzyść. Jeżeli nadal chce się ścigać, a wszystko rozbiło się o status oraz pieniądze, to popełnił błąd. Pozostał mu jedynie Mercedes jako jedna z bezpieczniejszych opcji. Angażowanie się w Renault lub Astona Martina będzie niewiadomą. Być może rola udziałowca i awans na inną rolę w dalszej części kariery byłyby dla niego opcją. Nikt o tym teraz nie myśli.