Steiner: Nie zmienimy decyzji w sprawie braku rozwoju samochodu

Szef Haasa nie zamierza również bić na alarm po kompletnie nieudanym wyścigu w Austrii.
07.07.2010:55
Mateusz Szymkiewicz
1544wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ujawnił, że mimo nieudanego Grand Prix Austrii zespół Haas nie zmieni decyzji w sprawie przerwania rozwoju VF-20.

Stajnia z Kannapolis zapowiedziała, że tak długo jak jej sytuacja finansowa pozostanie niejasna, nie zamierza prowadzić prac rozwojowych nad tegorocznym samochodem. Haas w głównej mierze polega na inwestycjach właściciela oraz wpływach z nagród finansowych, których tegoroczna wysokość będzie niejasna z racji skróconego kalendarza.

Nadal nie wiem jaki jest nasz tegoroczny budżet - powiedział Gunther Steiner, szef Haasa. Dopóki się nie dowiem, nie podejmę żadnych decyzji. W wyścigu byliśmy zbyt agresywni z chłodzeniem hamulców. Przepływ powietrza ma duży wpływ na samochód, więc starasz się ograniczać chłodzenie do maksimum.

Włoch dodał, że w drugim wyścigu na Red Bull Ringu jego zespół będzie miał zupełnie inne podejście, mimo, iż w samochodzie nie pojawią się nowe części. Nadal uważam, że naszą najlepszą decyzją może być maksymalne wydobycie potencjału z samochodu, aniżeli skupianie się na nowych częściach. Będziemy kontynuowali obecne podejście dopóki nie dowiemy się, w którym kierunku zmierza nasz sezon.

Pomimo wątpliwej formy Haasa w Grand Prix Austrii, Steiner dodał, że osiągi samochodu były do zaakceptowania z jego perspektywy. Określenie «dobre» może być zbyt dużym słowem, ale nie wydaje mi się, by było aż tak źle.