Abiteboul: Regularne zmiany kierowców nie są dla nas dobre

Renault od powrotu w 2016 roku nigdy nie utrzymało składu na dłużej niż sezon.
14.07.2010:06
Mateusz Szymkiewicz
694wyświetlenia
Embed from Getty Images

Cyril Abiteboul przyznał, że regularne zmiany kierowców nie są dobre dla zespołu Renault.

Francuski producent od momentu powrotu z własnym zespołem w 2016 roku, nigdy nie utrzymał swojego składu kierowców na dłużej niż sezon. Podobnie będzie w 2021 roku, kiedy to Fernando Alonso zastąpi Daniela Ricciardo, posiadającego umowę na starty dla McLarena.

Nie jest dobrze zmieniać kierowców każdego roku - powiedział Cyril Abiteboul, szef Renault. Uważam, że w ten sposób tracimy coś. Jeśli chodzi o okoliczności, nie mam powodów do tego, by czegoś żałować. Na pewno jednak nie będę żałował tego, że znalazł się on [Ricciardo] u nas.

Francuz przyznał jednak, że Renault od samego początku chciało być zespołem, który stanie się atrakcyjny dla mistrza świata. To jedna z tych rzeczy, które zbudowaliśmy w 2015 roku podczas etapu oceny. Mowa o pewnym schemacie związanym z kierowcami, który przewidywał obecność mistrza świata na tym konkretnym etapie. Skutecznie realizujemy nasz plan. Fernando może prowadzić niemal wszystko co posiada cztery koła, a nawet trzy. Nie martwię się. Bolidy mają teraz więcej docisku niż wtedy, kiedy odchodził. To powoduje, że kierowcy łatwiej jest o adaptację.