Hulkenberg zainteresowany posadą w Alfie na sezon 2021

Niemiec potwierdził, że od kilku miesięcy jest w kontakcie z szefem zespołu.
11.08.2016:06
Mateusz Szymkiewicz
1552wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg potwierdził, że poszukuje posady w Formule 1 na sezon 2021, a jego szczególne zainteresowanie wzbudza Alfa Romeo.

Niemiec wypadł z tegorocznej stawki, po tym, jak Renault podjęło decyzję o nie przedłużaniu z nim kontraktu. 32-latek powrócił jednak do startów w F1 podczas wyścigów na Silverstone, zastępując Sergio Pereza z Racing Point, ze względu na jego pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jak ujawnił Hulkenberg, aktualnie prowadzi poszukiwania posady na sezon 2021 i jego koncentracja spoczywa na Alfie Romeo, gdzie Kimi Raikkonen oraz Antonio Giovinazzi mają umowy tylko do końca tego roku.

Moja odpowiedź jest krótka: tak - stwierdził Nico Hulkenberg, zapytany o zainteresowanie startami w Alfie Romeo. Nim jednak umowa dojdzie do skutku, jest wiele czynników, które muszą się ze sobą zgrać. Nazwałbym to całym pakietem. Jestem bardzo zainteresowany ponownymi startami w Formule 1. Nadal to kocham, to moja pasja. Nie jestem desperatem, ale chciałbym wrócić do rywalizacji. W ostatnich miesiącach rozmawiam z Fredem [Vasseurem] dosyć często...