Szafnauer: Potrójne wyścigi są nie do utrzymania w F1

Andreas Seidl z McLarena podkreśla, że taki układ kalendarza nie może stać się normą.
21.09.2010:59
Mateusz Szymkiewicz
1452wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer uważa, że seria trzech wyścigów pod rząd jest nie do utrzymania w Formule 1.

Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny sezon ruszył dopiero na początku lipca. Władze sportu układając nowy kalendarz zdecydowały się na kilka serii trzech wyścigów pod rząd i dopiero Grand Prix Rosji jest wyjątkiem, ze względu na fakt, iż przed nim oraz po nim zaplanowano dwutygodniowe przerwy.

Wszyscy dobrze wiedzą, dlaczego obecny sezon wygląda tak a nie inaczej - powiedział Otmar Szafnauer, szef Racing Point. Mimo to gdybyśmy przekazali naszym ludziom, że chcemy tego w przyszłości, mechanicy po prostu by od nas uciekli. Sekwencje trzech wyścigów pod rząd są nie do utrzymania.

Szef McLarena - Andreas Seidl, podkreśla, że potrójne serie nie mogą stać się standardem przy planowaniu nawet dwudziestu pięciu Grand Prix rocznie. Jestem szczęśliwy, że nadchodzące tygodnie będą nieco normalniejsze. Dziewięć wyścigów w jedenaście tygodni to był bardzo intensywny okres, jak nigdy wcześniej. To wyczerpuje ludzi. Dla FOM musi to być jasne, że w tym roku mamy wyjątkowe okoliczności i należało podjąć nadzwyczajne kroki. Trzy wyścigi pod rząd nie mogą stać się normą.