Wkrótce zapadnie decyzja w sprawie przyszłości Schumachera

Vasseur i Binotto dają jasno do zrozumienia, iż Niemiec jest bliski awansu do F1.
10.10.2010:24
Nataniel Piórkowski
574wyświetlenia
Embed from Getty Images

Już wkrótce powinien pojawić się oficjalny komunikat w sprawie spodziewanego awansu Micka Schumachera do Formuły 1 w sezonie 2021.

Wiele wskazuje na to, że 21-letni Niemiec jest pewnym kandydatem do zastąpienia w składzie Alfy Romeo Antonio Giovinazziego.

Jestem zadowolony ze swojej jazdy, ale to nie ja podejmuję decyzję. Myślę, że zasługuję na to, aby być tutaj w przyszłym sezonie - przekonywał Włoch, który podobnie jak Schumacher jest wychowankiem juniorskiego programu Scuderii.

Szef Alfy Romeo - Fred Vasseur dał jednak jasno do zrozumienia, że awans syna siedmiokrotnego mistrza świata do Formuły 1 jest już praktycznie przesądzony.

Na pewno ujrzymy go wkrótce w Formule 1. Jesteśmy blisko podjęcia decyzji w sprawie składu kierowców na kolejny sezon. Oczywiście Mick jest jedną z opcji. Musimy jednak także otrzymać informację w sprawie tego, co postanowiło Ferrari.

W podobnym tonie wypowiada się kierujący pracami Scuderii Mattia Binotto. Myślę, że Mick będzie wkrótce ścigał się w Formule 1. W ciągu kolejnych tygodni ustalimy, jaki krok byłby najlepszy dla jego przyszłości. Ustalimy to także z innymi kierowcami naszej akademii, którzy aktualnie ścigają się w Formule 2. Potrzebujemy jeszcze kilku dni, aby wszystko przemyśleć.

Vasseur zdementował przy okazji plotki o tym, jakoby Kimi Raikkonen zdecydował się na pozostanie w jego zespole na kolejny rok. Wydaje mi się, że wiadomość w tej sprawie wypuścił ten sam dziennikarz, który twierdził, że ten fotel może przypaść Hulkenbergowi i Perezowi. Nie, Kimi nie podpisał umowy.