Steiner: Plan A zakłada powrót Grosjeana do bolidu już za tydzień

Kluczowy ma być poniedziałek i ocena poparzeń francuskiego kierowcy.
30.11.2007:53
Mateusz Szymkiewicz
771wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ma nadzieję, że Romain Grosjean będzie w stanie powrócić do startów w Formule 1 już od Grand Prix Sakhiru.

Kierowca Haasa miał potworny wypadek w pierwszym wyścigu w Bahrajnie, kiedy to po uderzeniu z wysoką prędkością w bariery armco, jego bolid został rozerwany na pół i doszło do wybuchu pożaru. Francuz spędził w płonącym wraku około pół minuty i doznał poparzeń dłoni oraz stóp.

34-latek został zatrzymamy na noc w szpitalu w celu obserwacji i jak ujawnił szef Haasa - Gunther Steiner, poniedziałek będzie kluczowy dla decyzji o dalszych startach kierowcy w sezonie 2020.

Jeżeli będzie ok, w tej chwili moim planem jest umieszczenie go na drugi wyścig - powiedział Włoch dla Motorsport-magazin.com. Nim jednak rozpoczniemy spekulacje, chcę najpierw porozmawiać z Romainem. Wymieniliśmy kilka zdań przez telefon, ale jutro rano pojadę do szpitala i dopiero wtedy będę wiedział, co naprawdę się dzieje. To będzie jego decyzja, nie zamierzam mu mówić co ma robić. Musi wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Był on już jednak w dobrym nastroju, zdążyliśmy trochę pożartować.

Steiner dodał, że Haas ma wystarczająco dużo części zamiennych, by zdążyć na kolejny wyścig z przygotowaniem nowego samochodu. Nawet jeżeli nasz budżet jest mały, mamy wystarczająco dużo elementów, by przygotować drugi bolid od zera. Nie zamierzamy ich pospieszać [FIA], ponieważ z dotychczasowego samochodu nie jesteśmy w stanie nic wykorzystać.