Wolff wyjaśnia komunikat radiowy skierowany do Bottasa

Austriak pragnie okazywać swemu kierowcy większe wsparcie po ostatnich wyścigach.
12.12.2016:43
Nataniel Piórkowski
1565wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff potwierdził, że jego wiadomość radiowa do Valtteriego Bottasa z kwalifikacji przed Grand Prix Abu Zabi jest wynikiem rozmowy na temat zwiększenia wsparcia pomiędzy zespołem a kierowcą.

Tuż przed decydującym przejazdem w Q3 Bottas usłyszał od Wolffa krótki komunikat: Wszystko co tylko masz, Valtteri.

Tego typu ingerencja szefa zespołu w komunikację radiową należy do rzadkości. Wolff korzystał jak dotąd z radia wyłącznie po zakończeniu rywalizacji.

Austriak wyjaśniał: To trudny temat, bo nigdy nie decydowałem się mówić do swoich kierowców. Z własnego doświadczenia wiem, że działa to trochę rozpraszająco. Każdy jest jednak inny.

W ciągu ostatnich dni ucięliśmy z Valtterim bardzo dobrą rozmowę. Oczywiście gdy przegrywasz walkę o tytuł, trudno jest się z tym pogodzić. Dlatego Valtteri powiedział, abyśmy mówili do siebie nieco częściej.

Bottas przyznał, że po Grand Prix Sakhiru nie czytał w mediach żadnych informacji lub opinii na temat swojego występu. Zamiast tego odbył długą rozmowę ze swoim szefem, w trakcie której zdradził, że momentami pomogłoby mu odczuwanie większego wsparcia ze strony zespołu.

Toto może do nas mówić kiedy tylko chce. W ciągu ostaniach dni odbyliśmy rozmowę na temat różnych kwestii. Jesteśmy w końcu zespołem. Wspieramy się nawzajem.

Gdy możesz okazać wsparcie innej osobie w formie zachęty lub pewnych słów, to po prostu to robisz. Podobnie byłoby w przypadku każdego innego członka zespołu. Nie ma sensu doszukiwać się tutaj niczego więcej. To bardziej osobista kwestia.