Motorsport-Total: Aston negocjuje tytularny sponsoring Cognizant

Uważa się, że Lawrence Stroll nie wyraża zgody na różowe akcenty firmy BWT.
16.12.2013:49
Mateusz Szymkiewicz
2712wyświetlenia
Embed from Getty Images

Motorsport-Total.com informuje, że zespół Aston Martin negocjuje tytularny sponsoring z firmą Cognizant od sezonu 2021.

Stajnia z Silverstone, która ostatnie dwa lata rywalizowała pod nazwą Racing Point, wspierana była przez firmę BWT. Austriackie przedsiębiorstwo z branży uzdatniania wody pełniło funkcję tytularnego partnera i narzuciło na bolidy swoją różową kolorystykę.

Według zakulisowych informacji, właściciel zespołu - Lawrence Stroll, w ostatnich miesiącach negocjował z BWT nowe warunki współpracy, chcąc zrezygnować z różowych barw od 2021 roku. Kanadyjczyk przywracając Astona Martina do Formuły 1 rzekomo chce postawić na brytyjską zieleń oraz niebieskie dodatki, podczas gdy sponsorowi ma zależeć na utrzymaniu charakterystycznego dla siebie koloru.

Motorsport-Total.com podaje, że Aston obecnie prowadzi negocjacje z firmą Cognizant w sprawie tytularnego sponsoringu w sezonie 2021. Amerykańska firma powstała w 1994 roku i działa w branży IT, zatrudniając na całym świecie 300 tysięcy osób.

Współpraca z nowym tytularnym partnerem może postawić duży znak zapytania nad dalszą obecnością BWT w ekipie z Silverstone. Obecnie jej oficjalna nazwa na liście startowej brzmi Aston Martin BWT F1 Team.

Warto zaznaczyć, iż z powodu kolorystyki BWT w sezonie 2017 nie doszło do podpisania umowy z ekipą Mercedesa. Austriackie przedsiębiorstwo było gotowe wspierać mistrzów świata kwotą 50 milionów euro rocznie, pod warunkiem pokrycia różową kolorystyką przedniego skrzydła oraz innych pojedynczych elementów bolidu. Ostatecznie zgody na to nie wyraził zarząd Daimlera.