Horner: Rozmowy o silnikach na sezon 2022 przebiegają pomyślnie

Pojawiły się informacje, że Red Bull może zatrudnić dyrektora technicznego Hondy.
16.12.2010:41
Mateusz Szymkiewicz
1130wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner przyznał, że rozmowy Red Bulla w sprawie silników na sezon 2022 przebiegają pomyślnie.

Ekipy austriackiego koncernu pozostają bez układów napędowych, po tym, jak decyzję o wycofaniu się z końcem 2021 roku podjęła Honda. Mimo to Red Bull dąży do zamrożenia rozwoju silników, chcąc przejąć od koncernu z Tokio projekt pakietu, który byłby wykorzystywany co najmniej do 2025 roku.

Pojawiły się spekulacje, że Red Bull szykując samodzielną produkcję silników, chce zatrudnić obecnego dyrektora technicznego Hondy - Toyoharu Tanabe. Japończyk pytany o swoją przyszłość na torze w Abu Zabi, odpowiedział: Jest to dla mnie bardzo niespodziewane pytanie. Jeżeli coś wydarzy się w przyszłości, wykorzystam dostępny czas na to, by rozważyć co dalej. Nie doszliśmy jeszcze do żadnej konkluzji, więc bierzemy pod uwagę wszystkie okoliczności.

Christian Horner pytany o postępy w rozmowach nad zapewnieniem Red Bullowi i AlphaTauri silników na 2022 rok, dodał: Zapewne potraficie sobie wyobrazić, że nie mogę powiedzieć zbyt dużo na temat tego, o czym dyskutujemy. Jak już mówiłem, negocjacje toczą się w tle i są one pozytywne. Niestety, ale jest to część tej gry [kwestie polityczne]. Jestem wystarczająco długo w tym biznesie, by rozumieć jak wszystko działa.