Binotto: Ferrari nie może zrobić tego, co Mercedes przed sezonem 2014

Szef Scuderii zwraca uwagę, że prace nad bolidem na 2022 rok mogły ruszyć dopiero 1 stycznia.
28.01.2116:04
Nataniel Piórkowski
1088wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari nie uważa, aby zmiany w przepisach na sezon 2022 były szansą na powtórzenie strategii, którą przed 2014 rokiem zastosowała stajnia Mercedesa.

Niektórym komentatorom obecna sytuacja Ferrari przypomina tę, w jakiej w 2013 roku znajdowała się stajnia z Brackley. Wtedy to niemiecki zespół przygotował doskonałą jednostkę napędową V6, co w połączeniu z ewolucją konkurencyjnej konstrukcji zapewniło mu dominację przez 7 kolejnych sezonów.

Nie sądzę, aby można było porównywać ze sobą te dwie sytuacje - powiedział szef Scuderii, Mattia Binotto, cytowany przez portal motorsport-total.com.

Wtedy Mercedes był na tyle sprytny, że zaczął rozwijać swą jednostkę napędową na długo przed innymi producentami. Obecny problem Ferrari polega na tym, że rozpoczęcie prac nad bolidem na sezon 2022 było możliwe dopiero 1 stycznia tego roku.

Jeśli miałbym doszukiwać się jakichś wspólnych cech, to mogę tylko powiedzieć o tym, że podobnie jak wtedy czekają nas duże zmiany w przepisach. Obecne realia bardzo różnią się jednak od tych, jakie panowały wtedy.