Lundgaard: Sezon 2021 to moja ostatnia szansa na awans do F1

Brak wsparcia finansowego może wykluczyć Duńczyka ze startów w F2 w 2022 roku.
11.02.2117:02
Maciej Wróbel
430wyświetlenia
Embed from Getty Images

Junior Renault, Christian Lundgaard uważa, że sezon 2021 może być jego ostatnią szansą na udowodnienie, że zasługuje na starty w Formule 1.

Szefostwo stajni z Enstone, przemianowanej od roku 2021 na Alpine, przyznało, że chciałoby ujrzeć swoich juniorów: Christiana Lundgaarda, Guanyu Zhou i Oscara Piastriego w Formule 1 w sezonie 2022. Cała trójka w roku 2021 będzie rywalizowała w Formule 2.

Dla 19-letniego Lundgaarda będzie to drugi rok na bezpośrednim zapleczu F1. Jestem podekscytowany faktem, że po raz pierwszy będę ścigać się w jednej serii dwa lata pod rząd - przyznał Duńczyk w rozmowie z gazetą BT.

2020 był dla mnie rollercoasterem z wieloma wzlotami i upadkami, więc w tym roku musimy wszystko zoptymalizować i zbierać punkty także wtedy, kiedy nie będziemy zbyt konkurencyjni. Dla mnie sezon 2021 jest zdecydowanie kluczowym, jeśli chodzi o moją przyszłość w Formule 1.

To mój drugi rok w Formule 2. Wydaje mi się, że aby otrzymać trzecią szansę, trzeba mieć bogatego ojca, a ja takowego nie mam. Wiem, co może się stać, jeśli dobrze wypadnę w tym roku, ale nie dojdzie do tego, jeśli nie wypadnę wystarczająco dobrze. Wtedy nie dojdzie do tego wcale.

Szef akademii kierowców Alpine, Mia Sharizman nie ukrywa, że ma wysokie oczekiwania względem kierowcy z Hedensted. To będzie jego drugi sezon w Formule 2 i musi włączyć się do walki o tytuł - powiedział Sharizman.