Alonso: Bawią mnie opinie, że jestem trudny we współpracy

Hiszpan dodał, że ma bardzo dobre relacje z większością byłych zespołowych partnerów.
12.04.2114:47
Mateusz Szymkiewicz
1409wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso przyznał, że bawią go opinie, iż zespoły oraz partnerzy mają duże problemy z wypracowaniem z nim odpowiednich relacji.

W ostatnich dniach konsultant Alpine - Alain Prost, przyznał, że ekipa musi zachować ostrożność w stosunkach między Hiszpanem a Estebanem Oconem. Czterokrotny czempion zwrócił uwagę na postawę Alonso w poprzednich zespołach, a także na dynamikę pojedynku jego partnera z Danielem Ricciardo w sezonie 2020.

Utrzymuje mocne relacje z większością moich partnerów z różnych serii wyścigowych - powiedział Fernando Alonso dla El Mundo Deportivo. Wciąż jesteśmy przyjaciółmi z Jarno Trullim oraz Giancarlo Fisichellą. Podobnie jest z moimi zmiennikami z Le Mans, Stoffelem Vandoorne'em, Jensonem Buttonem oraz Estebanem Oconem.

Esteban między testami a wyścigiem w Bahrajnie jeździł na gokarcie, więc wysłałem mu egzemplarz z mojej firmy, byśmy mogli pojeździć razem. Poza tym każdego ranka wysyłamy sobie wiadomości. To dlatego śmieję się z tych opinii, ponieważ wszyscy partnerzy byli dobrymi ludźmi i pozostali moimi przyjaciółmi. Nie chodzi tylko o okres wspólnych startów, ale o całą dalszą karierę. Mimo to przy wielu okazjach moja reputacja była przydatna, ponieważ później okazywało się, że jestem normalny, a druga strona była zaskoczona.