Ilott wystartuje z Alfą w pierwszym treningu do GP Portugalii

Brytyjczyk będzie pełnił funkcję trzeciego kierowcy zespołu pod nieobecność Kubicy.
27.04.2113:44
Mateusz Szymkiewicz
1287wyświetlenia


Alfa Romeo potwierdziła udział Calluma Ilotta w pierwszym treningu do Grand Prix Portugalii. Brytyjczyk przejmie również obowiązki kierowcy rezerwowego pod nieobecność Roberta Kubicy.

22-latek cieszy się statusem juniora Ferrari i w tym sezonie pełni funkcję kierowcy testowego Scuderii. Zeszłoroczny wicemistrz F2 łączy swoje obowiązki z rywalizacją w GT World Challenge Europe Endurance Cup.

Jak potwierdzono, Ilott na czas weekendu w Portimao zostanie wypożyczony do Alfy Romeo, gdzie w pierwszym treningu przejmie bolid C41. Póki co nie jest jasne, kto z duetu Raikkonen-Giovinazzi ustąpi miejsca podczas godzinnej sesji. Mimo to występ Brytyjczyka będzie jednym z wielu w tym sezonie.

Ilott już dwukrotnie współpracował z ekipą z Hinwil, prowadząc jej samochód podczas testów w 2019 roku, a także w sesji dla debiutantów z końcówki sezonu 2020.

Jestem naprawdę szczęśliwy dołączając do zespołu. Chciałbym podziękować Alfie Romeo oraz Akademii Ferrari za wiarę w moje możliwości - powiedział Callum Ilott. Moje dotychczasowe sesje z zespołem były niesamowicie przydatne i pozwoliły mi zrozumieć jak funkcjonuje zespół Formuły 1. Jestem przekonany, że będę w stanie spisać się jako jeden z rezerwowych zawodników Alfy Romeo. Nie mogę doczekać się, aż wskoczę do samochodu i będę kontynuował postępy.