Verstappen: Zabrakło nam tempa wyścigowego

Holender mówi o dziwnym weekendzie na Autodromo do Algarve.
02.05.2118:13
Nataniel Piórkowski
837wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przyznaje, że Red Bull nie zaprezentował zbyt dobrego tempa wyścigowego w trakcie dziwnego weekendu na Autodromo do Algarve.

Verstappen przybył do Portugalii z punktem straty do Lewisa Hamiltona. Po udanym restarcie wyścigu kierowca Red Bulla zajmował drugie miejsce, ale kilka okrążeń później stracił je po błędzie w trzecim sektorze.

Generalnie był to trochę dziwny weekend pod względem przyczepności. Nie radziliśmy z nią sobie zbyt dobrze, ale zobaczymy, co uda nam się zrobić w Barcelonie - mówił po wyścigu.

Miałem dobry restart i próbowałem wywierać presję na Valtterim, jednak koniec końców brakowało nam trochę tempa. Lewis znowu nas dogonił a dodatkowo po pit stopie miałem problemy z dogrzaniem opon.

Gdy już zaczęliśmy okupować drugie miejsce wyraźnie było widać, że nie mieliśmy tak dobrego tempa wyścigowego jak nasi konkurenci. Ale mimo tego drugie miejsce, najszybsze okrążenie....

Udzielając wywiadu Verstappen nie wiedział jeszcze, że sędziowie anulowali jego wynik ze względu na przekroczenie granicy toru w czternastym zakręcie. Finalnie dodatkowy punkt przypadł Valtteriemu Bottasowi.

W reakcji na wiadomość Holender stwierdził: To trochę dziwne, ponieważ nie sprawdzali limitów toru w czternaste. Nieważne!.