Surer: Bottas idealnym 'nosiwodą' dla Hamiltona

Szwajcar doradza Mercedesowi zatrzymanie 31-latka w swoich szeregach.
13.05.2110:51
Maciej Wróbel
2244wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem byłego kierowcy F1, Marca Surera, Mercedes powinien zatrzymać u siebie Valtteriego Bottasa po sezonie 2021, gdyż ten jest świetnym nosiwodą dla Lewisa Hamiltona.

Dla Valtteriego Bottasa sezon 2021 jest już piątym w barwach mistrzowskiego zespołu Mercedesa. Mimo wielokrotnych zapowiedzi, Fin wciąż nie jest jednak w stanie stworzyć realnego zagrożenia dla Lewisa Hamiltona w walce o tytuł wśród kierowców. Dodatkowo, kontrakt Bottasa ze stajnią z Brackley wygasa z końcem sezonu 2021, przez co nie cichną spekulacje mówiące zastąpieniu 31-latka George'em Russellem.

Do tych plotek z dystansem podchodzi Marc Surer, który doradza Mercedesowi pozostawienie Bottasa na kolejne sezony. Plotki o George'u Russellu jako drugim kierowcy Mercedesa wzięły się oczywiście z Anglii - przyznał Szwajcar w rozmowie ze Sport1. Zmiana kierowców zaszkodziłaby zespołowi. Dlaczego? Dlatego że Bottas jest dobrym nosiwodą.

To pomaga Hamiltonowi - kontynuuje Surer. Widzimy też, jak trudno jest Red Bullowi znaleźć dobrego drugiego kierowcę. Bottas jest najlepszym numerem dwa, najlepszym nosiwodą. Jest cały czas krytykowany, ponieważ tylko od czasu do czasu wygrywa jakiś wyścig, ale on ma grubą skórę. Jeśli ma dobry dzień, jest nie do pokonania, ale potem nie potrafi tego powtórzyć przez pięć kolejnych wyścigów.

Nie jest kierowcą z najwyższej półki. To dlatego od samego początku jest krytykowany - zakończył 69-latek.