Horner zdziwiony strategią silnikową Mercedesa

"Może teraz zużycie ich jednostek stoi na nieco wyższym poziomie, niż się spodziewali".
20.06.2111:14
Nataniel Piórkowski
728wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, nie ukrywa, iż jest zdziwiony tym, że Mercedes zdecydował się na wymianę jednostek napędowych w swych bolidach już po pięciu wyścigach sezonu 2021.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas otrzymali nowe zespoły napędowe przed GP Azerbejdżanu - szóstą rundą tegorocznych mistrzostw świata.

Od 2014 roku niemiecki koncern jest znany z produkcji mocnych i niezawodnych silników - Horner przyznaje więc, że wiadomość o tak wczesnej wymianie wprawiła go w osłupienie.

Byłem zaskoczony tym, że Mercedes tak szybko dokonał wymiany silników. W ostatnich latach nie miało to miejsca - zazwyczaj byli w stanie notować najwyższe przebiegi. Może teraz zużycie ich jednostek stoi na nieco wyższym poziomie, niż się spodziewali. Nie wiem.

Po konsultacjach z Hondą Red Bull zdecydował się na wymianę kompletu komponentów jednostki napędowej przy okazji GP Francji. Horner daje jednak do zrozumienia, że zaplanowanie harmonogramu na dalszą część kampanii staje się coraz bardziej problematyczne.

Póki co działamy zgodnie z planem. Najtrudniejszym jego elementem jest przewidzenie tego, jak wiele wyścigów odbędzie się w tym roku. Pod koniec roku zaczynają się wyboje.