Doornbos: Bottas wie, że odejdzie z Mercedesa po sezonie 2021

Ralf Schumacher uważa, że radiowy komunikat Fina sugeruje, iż szuka on nowego zespołu.
22.06.2109:29
Nataniel Piórkowski
1759wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca Formuły 1 - Robert Doornbos uważa, że Valtteri Bottas na pewno odejdzie z Mercedesa po zakończeniu sezonu 2021.

Po wyścigu we Francji szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, chwalił Fina za otwartość w wyrażaniu frustracji w związku z zastosowaniem nietrafionej strategii jednego postoju.

Zdaniem Doornbosa ostra opinia Bottasa nie miała większego znaczenia w końcowej fazie wyścigu. Dlaczego nie powiedział tego wcześniej? Już w połowie wyścigu powinien był mówić swoim inżynierom [że lepsze są dwa pit stopy]. On zdecydował się na to, gdy było już za późno. Wygląda na to, że nie ma pozycji, która umożliwiałaby mu wpływanie na pewne sytuacje.

Doornbos twierdzi, że w przypadku występu Bottasa we Francji dostrzegł pewne dziwne zachowania. Dlaczego nie chciał pojechać po najszybsze okrążenie, wykonując dodatkowy pit stop. To dziwny ruch, jeśli mnie o to pytacie. Moim zdaniem już dawno temu powiedziano mu, że nie będzie w Mercedesie w przyszłym roku. Może właśnie dlatego widzimy teraz te problemy z komunikacją.

Nie wygląda na to, aby w Mercedesie panowała obecnie dobra atmosfera - dodał ekspert telewizji Ziggo.

Inny były kierowca serii Grand Prix - Ralf Schumacher nie jest z kolei pewien, czy sytuacja związana z Bottasem stała się na tyle poważna, aby Mercedes myślał o jego zwolnieniu przed końcem sezonu.

Jeśli jego forma utrzyma się na takim poziomie jak w Baku czy w Monako, to nie widzę powodu do wymiany kierowcy w trakcie sezonu. Gdyby jednak dyspozycja Bottasa spadła jeszcze bardziej, bez wątpienia warto byłoby to rozważyć.

Osobiście nie odważyłbym się być tak krytyczny w radiu, po takich występach jakie odnotował on w tym roku. Prawdopodobnie kryje się za tym jakiś powód. Zapewne wie, że i tak żegna się z ekipą więc próbuje zareklamować siebie innemu teamowi. Nie potrafię wyjaśnić tego w żaden inny sposób.