Tsunoda: Perez udziela mi wielu wskazówek

Japończyk przyznał, że jego rozmowy z Gasly'm nie dotyczą wyścigów.
01.07.2118:58
Mateusz Szymkiewicz
800wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda ujawnił, że podczas debiutanckiego sezonu w Formule 1 dysponuje bardzo dużym wsparciem Sergio Pereza.

Zawodnik AlphaTauri przechodzi przez burzliwe mistrzostwa, w których spektakularne osiągi przeplata z rażącymi błędami. Postawa Japończyka była wielokrotnie krytykowana przez szefa juniorskiego programu Red Bulla i między innymi zapadła decyzja, by kierowca przeprowadził się z Wielkiej Brytanii do Włoch, gdzie jest pod stałą obserwacją Franza Tosta.

Jak przyznał Tsunoda, na torze wyścigowym bardzo dużego wsparcia udziela mu Sergio Perez z Red Bull Racing, który jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w stawce. Sergio udziela mi wielu wskazówek, mogłem na niego liczyć szczególnie po Monako oraz Francji. Wysyłał mi wówczas wiadomości. Miałem bardzo słabe weekendy i otrzymałem od niego sporo rad, a także pozytywnych słów. Podnosi to moją motywację, więc kieruję do Sergio podziękowania. Podobnie jest z Maksem [Verstappenem]. Jako cała czwórka kierowców Red Bulla mamy naprawdę dobre relacje.

Japończyk dodał jednak, że w trakcie rozmów z partnerem Pierre Gasly'm w ogóle nie jest poruszana tematyka wyścigów. Nie otrzymałem jeszcze bezpośredniej wskazówki od Pierre'a. Kiedy już rozmawiamy, to nie o wyścigach. Oglądam jednak dane z jego bolidu, obserwuję jego podejście przez radio i staram się analizować jego postawę, by móc dokonać poprawy. Jeżeli jest coś, czym może mnie zainspirować, po prostu będę chciał z tego skorzystać.