Steiner: Mazepin korzysta z cięższego podwozia

Rosjanin otrzyma nowy egzemplarz w trakcie jednego z wyścigów po letniej przerwie.
01.07.2116:19
Mateusz Szymkiewicz
1242wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner ujawnił, że Nikita Mazepin korzysta z cięższego podwozia bolidu Haasa i po letniej przerwie otrzyma nowy egzemplarz.

Rosjanin przy okazji pierwszego wyścigu na Red Bull Ringu zwrócił uwagę na różnicę między swoim bolidem, a tym, z którego korzysta Mick Schumacher. 21-latek stwierdził, że ścigając się z Niemcem jest jak marchewka, która zostaje zjedzona przez królika.

Szef Haasa - Gunther Steiner, potwierdził, że podwozia bolidów jego kierowców różnią się masą na niekorzyść Mazepina. To nigdy nie jest idealna sytuacja, ale nie mówimy o różnicy na poziomie 10-20 kilogramów. Około miesiąc temu zbudowaliśmy nowe podwozie. Nasz plan zakłada, by wstrzymać się z jego debiutem sześć-siedem wyścigów i dostarczyć je po letniej przerwie. Spowalnia go to na torze, ale nie mówimy o dużej różnicy.

Mazepin pytany o sytuację z cięższym podwoziem, stwierdził, że na dystansie wyścigu różnica jest widoczna gołym okiem. Zakładam, że to co można zaobserwować na pit wall bardzo różni się od tego, co czujesz prowadząc samochód podczas 71. okrążeń. Każdy ma prawo do swoich przemyśleń i może mieć rację, ale ja mam przekonanie, że robi to dużą różnicę. Dystrybucja wagi ma spory wpływ na ustawienia. Jest więc kilka czynników, które należy brać pod uwagę. W dalszej perspektywie jest to nie do przyjęcia. To po prostu utrudnia mi życie. Mam dobrą grupę inżynierów, która wspiera mnie podczas debiutu i pomaga pracować na wyższym poziomie - powiedział Rosjanin.