Gasly: Konkurencyjne zespoły wykazały zainteresowanie moją osobą

Francuz przyznał, że czeka go rozmowa z Marko o dalszej przyszłości w programie Red Bulla.
01.07.2119:15
Mateusz Szymkiewicz
1433wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly potwierdził, że konkurencyjne zespoły wykazały zainteresowanie zatrudnieniem go na sezon 2022.

Francuz przez niemal całą karierę jest związany z juniorskim zespołem Red Bulla. W barwach Toro Rosso oraz AlphaTauri zawodnik zdobył dwa miejsca na podium, a także tryumfował w zeszłorocznym Grand Prix Włoch. Niewiele jednak wskazuje na to, by Gasly mógł wrócić do seniorskiej stajni, w której konkurencyjne osiągi prezentuje nowy nabytek - Sergio Perez.

Jest zainteresowanie. Wszystko jednak będzie zależało od tego, czy Red Bull wykaże wolę, by puścić mnie do innego zespołu - odpowiedział Pierre Gasly na pytanie, czy posiada oferty startów od konkurencyjnych ekip. Są pewne kwestie, które musimy omówić z Red Bullem oraz Helmutem [Marko]. W tej chwili nie znam zamiarów Helmuta, czy chcą mnie ponownie w seniorskim zespole, albo czy mam pozostać w AlphaTauri.

Z pewnością dam z siebie wszystko i pokażę swój potencjał. Mam nadzieję, że w tym roku osiągniemy najlepszy wynik w historii AlphaTauri. To mój osobisty cel. Później zobaczymy, które z moich opcji są najatrakcyjniejsze. Ostatecznie wszystko będzie zależało od Red Bulla i to z nimi ustalimy co robimy razem dalej.