FIA porozumiała się z zespołami w sprawie wymiany sprzęgła

Szafnauer: "Będzie to traktowane jak naprawa uszkodzeń po incydencie".
02.07.2110:49
Mateusz Szymkiewicz
897wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA wyraziła zgodę na poluzowanie piątkowych zasad parku zamkniętego, które będą obowiązywały w trakcie weekendów z sobotnim wyścigiem.

Ekipy Alpine, Aston Martin oraz McLaren rozważały pominięcie sesji treningowych na torze Silverstone, ze względu na charakterystykę sprzęgła, która nie jest dostosowana do nowego formatu Grand Prix.

Wspomniane zespoły między sesjami muszą wymieniać elementy mechanizmu, którego żywotność jest wyliczona na niewiele ponad 300 kilometrów. Przy wprowadzeniu zasad parku zamkniętego już od piątku, Alpine, Aston i McLaren musieliby zrezygnować z jazd podczas treningów, by element wytrzymał do niedzieli.

Jak jednak potwierdził Otmar Szafnauer, FIA zgodziła się zrobić wyjątek i podczas weekendów z wyścigiem kwalifikacyjnym dopuszczalna będzie wymiana elementów sprzęgła. Będziemy musieli przedstawić FIA zamienniki jeszcze przed startem Grand Prix. Po wyjęciu zużytego elementu, zostanie on skierowany do inspekcji, podczas której będzie ustalona zgodność struktury. Cała wymiana będzie traktowana jak naprawa uszkodzeń bolidu po incydencie - powiedział szef Astona Martina dla Auto Motor und Sport.