Bottas: Mercedes cały czas pracuje nad tegorocznym samochodem

Stajnia z Brackley ma szykować pakiety poprawek na Silverstone oraz Zandvoort.
02.07.2111:16
Mateusz Szymkiewicz
826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas potwierdził, że Mercedes cały czas pracuje nad poprawkami do tegorocznego bolidu.

Stajnia z Brackley po raz pierwszy w hybrydowej erze zanotowała serię czterech wyścigów bez zwycięstwa. Od eliminacji w Monako niepokonany jest Red Bull, którego przewagę upatruje się w dynamicznym rozwoju modelu RB16B.

Kierowca Mercedesa - Valtteri Bottas, zdementował jednak spekulacje, iż zespół stracił dystans do rywali porzucając bolid W12. Powiedziano mi, że otrzymamy kilka nowych elementów związanych z aerodynamiką [na Silverstone]. Nic rewolucyjnego, będą to nieduże aktualizacje. Nawet jeżeli nasz samochód już od dawna nie był w tunelu aerodynamicznym, to wciąż mam powody do optymizmu.

Nadal nie jest to najłatwiejsza maszyna w prowadzeniu i możemy pod tym względem sporo poprawić. Jeżeli rozmawiamy czysto o aerodynamice i poprawkach, to nie szykujemy nic wielkiego. Mimo to zakładam, że bardzo podobnie sytuacja wygląda u innych. Każdy koncentruje się na przyszłości - powiedział 31-latek dla fińskiego nadawcy MTV.

Według źródła z ekipy Mercedesa, kolejne poprawki mogą pojawić się w samochodzie na wrześniowe Grand Prix Holandii. To nie będzie nic, co nam zapewni trzy lub cztery dziesiąte sekundy na okrążeniu. Mimo to można zyskać osiągi bez gruntownej przebudowy. Przy coraz większym przebiegu jesteśmy w stanie wchodzić na wyższe poziomy mocy oraz niezawodności - cytuje Auto Motor und Sport.