Wolff: Będę gotowy wesprzeć Bottasa w rozmowach z innymi zespołami

Szef Mercedesa nie wyklucza jednak, że Fin pozostanie kierowcą zespołu w sezonie 2022.
19.07.2123:37
Mateusz Szymkiewicz
1736wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zadeklarował, że Valtteri Bottas utrzyma jego wsparcie, jeżeli straci posadę w Mercedesie przed sezonem 2022.

Od wielu miesięcy dalsza przyszłość Fina w stajni z Brackley jest przedmiotem spekulacji. Uważa się, iż wkrótce zostanie ogłoszone zakontraktowanie George'a Russella, który od trzech lat reprezentuje Williamsa.

Mimo to szef Mercedesa po rundzie na Silverstone podkreślił, iż jest daleki od umniejszania szans Bottasa na utrzymanie miejsca u boku Lewisa Hamiltona. Valtteri był naprawdę szybki. Lewis musiał się przebijać na twardych oponach i był po prostu w innej klasie. Valtteri był kolejnym najszybszym kierowcą w wyścigu i bardzo pomógł Lewisowi. Jest świetnym graczem zespołowym i odpowiednią osobowością - powiedział Toto Wolff dla Ilta Sanomat.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której zechcemy dać szansę komuś innemu, to nie wpłynie to na moje relacje z nim. Udzielenie mu pomocy traktuję jako obowiązek, ponieważ zasługuje on na świetną przyszłość. Jest partnerem najlepszego kierowcy w historii Formuły 1 i niełatwo jest pracować w takich okolicznościach. Mimo to spisywał się fantastycznie.