Red Bull potwierdza "opcje na przyszłość" z Albonem

Tajlandczyk został kierowcą Williamsa, który jest w bliskich relacjach z Mercedesem.
09.09.2111:03
Mateusz Szymkiewicz
877wyświetlenia


Red Bull w specjalnym oświadczeniu potwierdził, że Alexander Albon przechodząc do Williamsa zachował z producentem opcje na przyszłość.

Tajlandczyk reprezentował stajnię z Milton Keynes w latach 2019-2020, natomiast w tym sezonie pełni funkcję trzeciego kierowcy. Albon pozbawiony jednak szans na powrót do startów w F1 z Red Bull Racing oraz AlphaTauri, podjął rozmowy z Williamsem, z którym udało mu się podpisać kontakt na 2022 rok.

Transfer 25-latka wzbudza duże kontrowersje w Mercedesie, który dostarcza brytyjskiej ekipie swoje silniki. Toto Wolff komentując plotki dotyczące Albona w Williamsie, przyznał, że oczekuje od kierowcy, iż ten zerwie wszelkie powiązania z Red Bullem. Mimo to austriacki koncern potwierdza, iż Tajlandczyk będzie posiadał z jego zespołem opcje na przyszłość.

Musieliśmy zwolnić Alexa z kontraktu, by mógł zostać kierowcą Williamsa w 2022 roku, jednakże utrzymamy z nim relacje posiadając z nim opcje na przyszłość - brzmi część oficjalnego oświadczenia Red Bull Racing.