Stewart: Dominacja Hamiltona trwa już zbyt długo

Trzykrotny czempion cieszy się, że Verstappen stanowi duże zagrożenie dla Brytyjczyka.
09.09.2110:46
Mateusz Szymkiewicz
1218wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jackie Stewart przyznał, że dominacja Lewisa Hamiltona w Formule 1 trwa już zbyt długo i cieszy go dobra passa Maksa Verstappena.

Po trzynastu wyścigach liderem klasyfikacji jest Holender, który wygrywał już siedmiokrotnie. Z kolei w tabeli konstruktorów prowadzi Mercedes z przewagą dwunastu punktów nad Red Bullem. Mimo to niemiecki producent zaczyna coraz mocniej odstawać od konkurencji i Lewis Hamilton obawia się, że w kolejnych wyścigach dystans ten będzie wzrastał.

Zawsze jest miło zobaczyć młodego zawodnika, który potrafi zaatakować lidera - powiedział Jackie Stewart, mistrz świata z sezonów 1969, 1971 i 1973. Lewis Hamilton rozdaje karty już zbyt długo. Jego zespół dominuje już tyle lat, że odwykliśmy od takiego pojedynku. Max Verstappen przywrócił ten sport na mapy, ponieważ ważne jest, by ktoś zapewniał w Formule 1 akcję oraz napięcie. Silnik Hondy umożliwia Verstappenowi walkę z Mercedesem. Jest także bardziej głodny sukcesów niż Hamilton.

Lewis Hamilton pytany o swój tegoroczny pojedynek z Verstappenem, przyznał, że cieszy go konkurencja ze strony kierowcy innego zespołu. Ekstremalnie trudno jest się z nim ścigać, ale w stawce jest wielu kierowców, którzy nie ułatwiają zadania. Z Verstappenem jest o tyle trudniej, ponieważ ma wielki talent oraz bardzo dobry zespół. Jest w życiowej formie, zarówno fizycznie jak i mentalnie. To trudny pojedynek, ale dzięki temu jest on tak piękny - dodał 36-latek.