Russell rozpocznie wyścig w Teksasie z końca stawki

Williams zdecydował się na zamonotowanie w bolidzie Brytyjczyka nowej jednostki napędowej.
22.10.2118:17
Nataniel Piórkowski
720wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell rozpocznie wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych z końca stawki, po tym jak w jego bolidzie zamontowana została nowa jednostka napędowa Mercedesa.

Kierowca teamu z Grove skorzysta w ten weekend z czwartego kompletu komponentów zespołu napędowego, przez co niezależnie od wyniku osiągniętego w kwalifikacjach, w niedzielę ustawi swój bolid w ostatnim rzędzie.

Już w czwartek mechanicy Williamsa pracowali nad montażem nowego silnika w FW43B Brytyjczyka, aby przygotować konstrukcję do występu w piątkowych treningach.

Mercedes odnotował w tym sezonie zauważalny spadek niezawodności swych jednostek napędowych. Obecnie jedynymi kierowcami zespołów współpracujących z niemieckim producentem, którzy nie skorzystali z komponentów spoza puli są Lando Norris z McLarena oraz Lance Stroll z Astona Martina.

Rzecznik McLarena zaznaczył jednak, że zespół nie ma w planach dokonywać w ten weekend wymiany silnika w bolidzie Norrisa.

Wcześniej Aston Martin poinformował o zainstalowaniu w bolidzie Sebastiana Vettela nowego zespołu napędowego. Niemiec wyruszy do wyścigu w Austin obok Russella.