Hamilton i Verstappen wezwani przez sędziów

Kierowcy muszą wyjaśnić kolizję, do której doszło na 38. okrążeniu wyścigu.
05.12.2122:10
Nataniel Piórkowski
2226wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen i Lewis Hamilton spotkają się z sędziami, aby wyjaśnić kolizję, do której doszło między nimi w trakcie wyścigu o Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

W trakcie walki o zwycięstwo pretendenci do mistrzowskiego tytułu kilkukrotnie toczyli ze sobą ostre pojedynki. W jednym z nich Verstappen ewidentnie zyskał przewagę wyjazdem poza tor, za co sędziowie nałożyli na niego 5-sekundową karę czasową.

Gdy na łuku prowadzącym do ostatniego zakrętu Verstappen zredukował tempo, aby oddać rywalowi prowadzenie, ten nie był świadomy sytuacji i wjechał w tył Red Bulla Holendra.

Sędziowie wezwali do złożenia wyjaśnień obu zawodników, będących podejrzanymi o potencjalne naruszenie tego samego zapisu Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA.

Artykuł 2, Rozdział IV, Załącznik L Kodeksu głosi: Spowodowanie kolizji. Powtórzenie się poważnych błędów lub pojawienie się braku kontroli nad bolidem (na przykład opuszczenie toru) zostanie zgłoszone zespołowi sędziów sportowych i może skutkować nałożeniem kar do maksymalnego wymiaru, włącznie z wykluczeniem danego kierowcy.