Szafnauer: Moje odejście z Astona będzie najlepsze dla wszystkich

Amerykanin zdradził, że pierwotnie nie wyrażał intencji opuszczenia zespołu.
14.03.2216:17
Mateusz Szymkiewicz
1119wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer uważa, że jego odejście z Astona Martina będzie najlepsze dla wszystkich stron.

Amerykanin kierował stajnią z Silverstone od połowy 2018 roku, gdy ta jeszcze rywalizowała pod nazwami Force India oraz Racing Point. Jego odejście zostało potwierdzone tuż po nowym roku, natomiast pod koniec lutego Szafnauer dołączył do Alpine, gdzie zastąpił Marcina Budkowskiego i objął identyczne stanowisko.

Pierwsze plotki o 57-latku we francuskiej stajni pojawiły się przy okazji Grand Prix Brazylii 2021. Szafnauer zdecydowanie im wtedy zaprzeczał i zapytany o tę sytuację, odpowiedział: Na tamtym etapie nie miałem żadnej intencji odejścia z zespołu. Z czasem jednak sytuacja w Astonie zaczęła się zmieniać. Uznałem, że dla wszystkich stron będzie najlepiej, jeżeli opuszczę ekipę.

Amerykanin rozpoczął pracę dla Alpine przy okazji testów w Bahrajnie i poproszony o przedstawienie pierwszych wrażeń, stwierdził: Naprawdę mi się podoba. Piątek jest moim szóstym dniem w zespole. Spędziłem już trochę czasu w fabryce i starałem się poznać tak wiele osób jak jest to tylko możliwe. Byłem mile zaskoczony spotykając ludzi z mojego okresu pracy w BAR, Hondzie czy Force India. Drzemie tu wielki potencjał. Każdy chce iść w jednym kierunku, a zespół ma świetną historię. Wygrywali już, dysponują dobrą infrastrukturą i czekam na to co przyniesie przyszłość.