Szafnauer nie wyklucza powrotu do Astona Martina

Amerykanin nie ukrywa rozczarowania z powodu odejścia z Alpine.
02.08.2311:31
Maciej Wróbel
741wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer nie wyklucza, że może w przyszłości powrócić do zespołu Astona Martina.

W ubiegłym tygodniu potwierdzono, że Otmar Szafnauer straci funkcję szefa zespołu Alpine po weekendzie wyścigowym w Spa. Amerykanin kierował stajnią z Enstone od lutego ubiegłego roku, zastępując w tej roli Marcina Budkowskiego.

Sky Deutchland poinformowało tymczasem, że Szafnauer niedługo przed opuszczeniem toru Spa-Francorchamps był widziany w motorhome'ie Astona Martina. 58-latek przed dołączeniem do Alpine pracował w stajni z Silverstone przez dwanaście lat, także gdy ta startowała pod szyldami Force India i Racing Point.

Media od razu zaczęły spekulować na temat możliwego powrotu Amerykanina do swojego byłego zespołu, czego nie wykluczył sam zainteresowany. Nie będę tego komentować - powiedział Szafnauer. Jak widzicie, moja przygoda z Alpine właśnie się skończyła. Teraz mogę dołączyć do nowego zespołu. Poczekajmy i zobaczymy.

Uważa się również, że osoba Szafnauera była kluczową dla dołączenia BWT do grona sponsorów Alpine. Wcześniej, w latach 2017-2021, logotypy austriackiej firmy widniały na bolidach zespołu z Silverstone.

Sam Szafnauer w rozmowie z DAZN nie ukrywał natomiast rozczarowania swoim odejściem z Alpine. Zaczynałem już dobrze dogadywać się z zespołem - poznawałem ludzi, dowiadywałem się, jak ich motywować.

Były już szef Alpine odniósł się także do swoich ostatnich chwil w zespole. Ci ludzie płakali, gdy mnie żegnali. Powiedziałem im «Patrzcie, ja wcale nie umarłem». Osobiście uważam, że dam sobie radę. Moim jedynym zmartwieniem są ci wszyscy wspaniali mężczyźni i kobiety w Enstone i Viry, którzy wspaniale i ciężko pracują.

Mam nadzieję, że czeka ich dobra przyszłość.