Marko: Nie powinniśmy skreślać Ricciardo

Andreas Seidl przyznał, że problemem McLarena jest bolid, a nie skład kierowców.
05.04.2210:00
Mateusz Szymkiewicz
1267wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że nie należy pochopnie skreślać Daniela Ricciardo po nieudanych występach z McLarenem.

Australijczyk od momentu dołączenia do stajni z Woking wyraźnie ustępuje Lando Norrisowi. Mimo zwycięstwa w zeszłorocznym Grand Prix Włoch, to Brytyjczyk częściej wchodził na podium, a na starcie tegorocznych mistrzostw prezentuje mocniejsze osiągi.

Wygląda na to, że Daniel wciąż ma trudny okres w McLarenie - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla. Skreślanie go będzie jednak błędem. Wiemy do czego jest zdolny. Nie mam na myśli samego sezonu 2014, kiedy to pokonał Vettela. Tylko on był w stanie jeździć na poziomie Verstappena. Poza tym to nie było aż tak dawno. Życzę mu sukcesów, jednakże trzecie miejsce za naszymi kierowcami powinno mu wystarczyć.

Szef McLarena - Andreas Seidl, potwierdza, że problemem jego zespołu jest samochód, a nie skład kierowców. Z kolei Jenson Button kwestionuje decyzję Lando Norrisa o związaniu się z brytyjską ekipą aż do 2025 roku. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego zobowiązał się do aż tak długich startów. Nie dostrzegam w tym sensu. Musi zdawać sobie sprawę z tego, że w perspektywie dwóch lat będzie pożądanym kierowcą - powiedział czempion z sezonu 2009.