Jorgensen: Magnussen potrzebuje trzech miesięcy na powrót do formy

Kierowca Haasa zmagał się w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej z mięśniami szyi.
05.04.2210:09
Mateusz Szymkiewicz
726wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fizjoterapeuta Kevina Magnussena - Thomas Jorgensen, przyznał, że kierowca będzie potrzebował około trzech miesięcy, by wejść na odpowiedni poziom przygotowania fizycznego.

Duńczyk powrócił do składu Haasa w trakcie zimowych testów, wcześniej szykując się do mniej intensywnych startów w długodystansowych wyścigach. 29-latek podczas rund w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej szczególnie narzekał na problemy z mięśniami szyi, które odzwyczaiły się od przeciążeń obecnych w Formule 1.

To nie jest tak, że jest nieprzygotowany fizycznie - powiedział Thomas Jorgensen, fizjoterapeuta Magnussena. Problemem jest to, że nie ćwiczył partii mięśni kluczowych dla startów w Formule 1. Samochody sportowe nie stawiają takich wymagań jak bolidy F1. Kevin będzie potrzebował trochę czasu na powrót do formy.

Zazwyczaj w trakcie zimy poświęcasz na trening około dwóch miesięcy. Masz wtedy czas, by wykonywać ćwiczenia każdego dnia. Teraz jednak kiedy sezon już się rozpoczął, masz więcej podróży niż czasu na trening. Trudno jest o wypracowanie codziennej rutyny. Kevin będzie potrzebował około trzech miesięcy na powrót do optymalnej kondycji.