Latifi: Sezon 2022 może być moim ostatnim w Formule 1

Kanadyjczyk zdaje sobie sprawę, że jego tegoroczne osiągi są rozczarowaniem.
01.07.2210:48
Mateusz Szymkiewicz
566wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nicholas Latifi przyznał, że sezon 2022 może być jego ostatnim w Formule 1.

Przyszłość Kanadyjczyka w Williamsie jest przedmiotem spekulacji od kilku miesięcy. Coraz więcej wskazuje na to, iż jego przyszłoroczny kokpit powędruje do Oscara Piastri, który ma przejść do zespołu na zasadzie wypożyczenia z Alpine.

Pierwotnie uważano, że Australijczyk może zastąpić Latifiego już na Silverstone, lecz ostatecznie 27-latek wystąpi w Grand Prix Wielkiej Brytanii i najpewniej utrzyma miejsce do końca roku.

Plotki oraz krytyka to część tej gry - powiedział Nicholas Latifi dla RTL. Gdybyście wierzyli we wszystko co jest na mój temat pisane, to sezon zakończyłby się dla mnie po wyścigu w Montrealu. Trzymajmy się faktów. Jutro czeka mnie rozmowa z Jostem Capito. Patrząc na moje osiągi zdaję sobie sprawę, że za rok może mnie już nie być w Formule 1. Są jednak równie duże szanse, że pozostanę kierowcą Williamsa.

Kanadyjczyk umniejszył również znaczenie sytuacji, w której na Silverstone z poprawek FW44 będzie korzystał jedynie jego partner - Alexander Albon. Bardzo często się zdarza, że nowe części są tylko do jednego samochodu. Nie jestem zaskoczony, że to akurat on je otrzymał. Także chciałbym mieć zmiany u siebie, ale mam nadzieję, że ostatecznie odczujemy różnicę.