Marko: Red Bull stał się zespołem narodowym w Austrii

79-latek przyznał, że jest zszokowanym zerowym zainteresowaniem F1 w Niemczech.
19.02.2319:29
Mateusz Szymkiewicz
956wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że jest podbudowany postawą austriackich kibiców, którzy traktują Red Bull Racing jako zespół narodowy.

Stajnia z Milton Keynes na fali sukcesów Maksa Verstappena zyskała rzeszę nowych fanów, szczególnie z Holandii, którzy licznie podążają za kierowcą na wszystkie wyścigi. Marko pełniący funkcję konsultanta Red Bulla, przyznał, że równie duże ożywienie można dostrzec wśród austriackiej społeczności.

Zdaniem 79-latka, postawa jego rodaków jest dużym zaskoczeniem w porównaniu do sytuacji w Niemczech, które mimo licznych sukcesów Schumachera, Vettela, Rosberga i Mercedesa, są pozbawione zainteresowania Formułą 1. Aktualnie nasi zachodni sąsiedzi mają zaledwie jednego kierowcę w stawce i nie prowadzą starań ku odzyskaniu miejsca w kalendarzu.

To nieprawdopodobne co się teraz dzieje w Niemczech. W Austrii sytuacja jest zupełnie odwrotna. Formuła 1 jest tam popularna jak nigdy dotąd. Red Bull jest niemal traktowany jako austriacki zespół narodowy. Cały kraj nam kibicuje - powiedział Helmut Marko dla nadawcy Sport1.