W bolidzie Verstappena doszło do awarii półosi

Holender przyznaje, że w niedzielę może mieć problem z przebiciem się do czołówki.
18.03.2319:56
Nataniel Piórkowski
1913wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen potwierdził, że podczas kwalifikacji w Dżuddzie w jego bolidzie doszło do awarii półosi.

Kierowca Red Bulla osiągnął najlepsze czasy w każdym z trzech treningów i był najszybszym zawodnikiem na torze w trakcie Q1. W drugim bloku czasówki Holender musiał przerwać przejazd z powodu niespodziewanej awarii.

Półoś jest zepsuta, więc musiałem zjechać do boksów. Nie mogę nic na to poradzić. Po prostu muszę to zaakceptować i spróbować maksymalnie wykorzystać niedzielny wyścig - stwierdził w rozmowie z Viaplay.

Przed sesją Red Bull wymienił skrzynię biegów w bolidzie dwukrotnego mistrza świata. 25-latek zaznaczył, że usterka półosi nie była powiązana z pracami wykonanymi wcześniej przez mechaników.

Verstappen rozpocznie wyścig z piętnastego pola startowego, o ile nie zostaną nałożone na niego żadne kary. Reprezentant stajni z Milton Keynes przyznaje, że trudno jest mu sobie wyobrazić, by był w stanie powalczyć o najwyższe laury w niedzielnym Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Aż do tego momentu mieliśmy naprawdę udany weekend. Każda sesja szła po naszej myśli a gdy tylko wyjeżdżaliśmy na tor, bolid spisywał się tak, jak oczekiwaliśmy - mówił na antenie Sky.

Trochę trudno będzie przebić się naprzód, ale na tym etapie sezonu najważniejsze jest zdobywanie punktów. Wiadomo, że chciałbym wyruszyć do walki z wyższej pozycji, ale teraz nic już nie możemy zrobić.

Z drugiej strony na tym torze wszystko jest możliwe. Widzieliśmy tutaj mnóstwo szalonych zwrotów akcji. Warto być jednak realistami. Będzie ciężko. Mamy dobre tempo, więc na pewno odzyskamy kilka pozycji.