Steiner: Krążą plotki, że nowe zespoły już pracują w tunelu

Uważa się, iż do naboru FIA ostatecznie przystąpią cztery zgłoszenia.
19.04.2316:14
Mateusz Szymkiewicz
1229wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według informacji Gunthera Steinera, zespoły aplikujące o dołączenie do stawki Formuły 1 miały już rozpocząć pierwsze prace nad samochodami w tunelu aerodynamicznym.

Przed kilkoma miesiącami FIA ogłosiła nabór na nowe zgłoszenia, które najwcześniej mogą otrzymać miejsce w stawce F1 od 2025 roku. Najgłośniej o prawo do startów walczy Michael Andretti, jednakże oprócz niego aplikację miały złożyć jeszcze trzy inne zespoły.

Jednym z nich ma być brytyjski Hitech Grand Prix, w przeszłości powiązany biznesowo z rodziną Mazepin. Uważa się, iż projekt nadzorowany przez Olivera Oakesa dysponuje wsparciem Mercedesa i w jego tunelu aerodynamicznym mają już trwać prace nad bolidem F1.

Do informacji tych odniósł się Gunther Steiner, który stoi na czele najmłodszej ekipy w stawce Formuły 1 - Haasa. To tylko plotki, nie są one poparte jakimikolwiek faktami czy rzeczywiście tak jest. Przepisy jednak zezwalają na to, mogą robić takie rzeczy. Poza tym, jak coś może być ci zabraniane jeżeli nawet nie jesteś częścią Formuły 1. Nie jest również powiedziane, że zostaną częścią sportu, więc mogą to robić na własne ryzyko. Właściwie nie mam swojej opinii. Przepisy im tego nie zabraniają - powiedział Włoch.

Steiner nie obawia się również, że aktualnie rywalizujące zespoły wykorzystają informacje z tunelu należące do potencjalnych zgłoszeń. FIA ma to na oku, więc nie martwię się. Słyszeliśmy różne plotki, dotarły one również do FIA i z pewnością sprawdzą sytuację.