Hungaroring pozostanie w kalendarzu F1 do 2032 roku

Organizator zobowiązał się do gruntownej przebudowy infrastruktury toru.
22.07.2315:14
Mateusz Szymkiewicz
633wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 potwierdziła zawarcie nowej umowy z organizatorem Grand Prix Węgier. Tor Hungaroring pozostanie w kalendarzu do 2032 roku włącznie.

Impreza pod Budapesztem zadebiutowała w sezonie 1986 i od tamtej pory cieszy się niemal niezagrożoną pozycją w harmonogramie. Dotychczasowa umowa wygasała po edycji zaplanowanej na 2027 rok, lecz jak potwierdzono, Liberty Media zdecydowało się na zaproponowanie nowego kontraktu obejmującego kolejne pięć lat.

W ramach porozumienia z Formułą 1, organizator zobowiązał się do budowy między innymi nowych garaży oraz trybuny głównej.

Mogę podzielić się z wami świetną wiadomością o przedłużeniu umowy z organizatorem Grand Prix Węgier o kolejne pięć lat - powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1. To bardzo wyjątkowy tor tuż obok niesamowitego Budapesztu. Jest to jeden z tych obiektów, na który kierowcy wracają z przyjemnością. Organizator zobowiązał się do rozwoju infrastruktury co jest szczególnie istotne dla kibiców oraz dla nas w związku z dążeniami do poprawy jakości ścigania.