Adidas nie zaprzecza doniesieniom łączącym go z AlphaTauri

Stajnię z Faenzy w 2024 roku najpewniej czeka trzecia w jej historii zmiana nazwy.
27.09.2311:41
Maciej Wróbel
1197wyświetlenia
Embed from Getty Images

Firma Adidas nie zaprzeczyła ostatnim doniesieniom mówiącym o tym, jakoby odzieżowy gigant miał przejąć prawa do nazwy zespołu AlphaTauri począwszy od sezonu 2024.

Stajnia z Faenzy szykuje się do kolejnej w swojej historii zmiany nazwy zespołu. Wcześniejsze plotki mówiły o tym, że wejściem do zespołu mocno zainteresowana jest firma Hugo Boss, a AlphaTauri miałoby w przyszłym sezonie przystąpić do rywalizacji już pod nazwą Hugo Boss Bulls Racing.

Zdaniem szwajcarskiego dziennikarza, Rogera Benoita, do wejścia do F1 przygotowuje się jednak jeszcze większa marka, jaką jest Adidas, a potwierdzać mają to poniekąd ostatnie słowa dyrektora generalnego AlphaTauri, Petera Bayera. Oni [Hugo Boss] są także zaangażowani w ten projekt, ale nasza nowa nazwa będzie znacznie większa - powiedział Bayer w rozmowie z Blickiem.

Rzecznik Adidasa w rozmowie z agencją DPA nie zaprzeczył tym rewelacjom. Co do zasady, nie uczestniczymy w spekulacjach.

Uważa się również, że wielkim zwolennikiem wejścia niemieckiego giganta do F1 ma być nowy dyrektor generalny firmy, Bjorn Gulden, który przyszedł do Adidasa w 2022 roku z konkurencyjnej Pumy.