Sainz stracił czwarte miejsce w Grand Prix Miami

Hiszpan został ukarany za kolizję z Oscarem Piastrim.
06.05.2408:45
Mateusz Szymkiewicz
2476wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz otrzymał karę doliczenia czasu do końcowego rezultatu Grand Prix Miami za kolizję z Oscarem Piastrim. Kierowca Ferrari spadł tym samym z czwartego miejsca na piąte za Sergio Pereza.

Hiszpan po neutralizacji był zaangażowany w pojedynek z Piastrim. Finalnie udany manewr w walce o czwarte miejsce udało się zrealizować w siedemnastym zakręcie, jednakże Sainz składając się do zakrętu uderzył w przednie skrzydło McLarena, uszkadzając je. Piastri tym samym zjechał do alei serwisowej i spadł na koniec stawki, będąc pozbawionym szans na dobry rezultat.

Sędziowie przeanalizowali zdarzenie po zakończeniu wyścigu w Miami i uznali Sainza za winnego kolizji. Do końcowego rezultatu kierowcy Ferrari doliczono pięć sekund, co zepchnęło go na czwartą lokatę za Sergio Pereza. Ponadto Hiszpan otrzymał jeden punkt karny.

Podczas próby wyprzedzenia samochód #55 zahamował za późno, minął szczyt zakrętu i stracił kontrolę nad tyłem, co doprowadziło do kolizji - brzmi oświadczenie FIA. Chociaż samochód #81 próbował skręcić, aby przeciwdziałać próbie wyprzedzenia, samochód #81 dał wystarczająco dużo miejsca samochodowi #55. W tych okolicznościach uważamy, że winę za kolizję ponosi przede wszystkim samochód #55.