GP2: Grosjean najszybszy na treningu w Dubaju

Pierwszy mistrz azjatyckiej serii GP2 pokonał nieznacznie Lukę Filippiego
11.04.0810:35
Marek Roczniak
1819wyświetlenia

Dziś w Dubaju rozpoczął się ostatni weekend wyścigowy GP2 Asia Series w tym sezonie. Podczas półgodzinnej sesji treningowej najszybszy czas uzyskał mający już zapewniony tytuł mistrzowski Romain Grosjean (ART), pokonując o zaledwie 0,014 sekundy Lukę Filippiego (Meritus).

Aż sześciu kierowców ma jeszcze szansę na zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu. Najwyżej z nich uplasował się szósty w klasyfikacji kierowca testowy Toyoty - Kamui Kobayashi (DAMS), który wygrał ostatnie dwa sprinty. Japończyk uzyskał trzeci czas na treningu, tracąc do Grosjeana 0,2 sekundy.

Kolejny kandydat do tytułu wicemistrza - Witalij Pietrow (Campos) uplasował się za Karunem Chandhokiem (iSport) na piątej pozycji, mając 0,3 przewagi nad mającym najmniejsze szanse na wicemistrzostwo Adrianem Vallesem (FMS). Z pozostałych kandydatów w pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze tylko Sebastien Buemi (Arden), plasując się na dziewiątej pozycji, natomiast Bruno Senna (iSport) i Fairuz Fauzy (Super Nova) zajęli odpowiednio miejsca 12 i 15.

Z pozostałych kierowców sporą niespodziankę sprawił plasujący się zwykle pod koniec stawki Jason Tahinci (BCN). Turek uzyskał tym razem siódmy czas, mając niespełna 0,6 sekundy straty do Grosjeana. Tuż za nim uplasował się Davide Valsecchi (Durango), natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął drugi kierowca zespołu Meritus - Hiroki Yoshimoto.

Wyniki sesji treningowej GP2 Asia Series na Dubai Autodrome (5,390 km)