FR2.0: Kuba wystartuje w sobotę w Zolder z ósmego miejsca

Pole position zdobył Valtteri Bottas, Mateusz Adamski wystartuje z 12 miejsca
08.08.0818:54
Marek Roczniak
2177wyświetlenia

Kuba Giermaziak uzyskał ósmy czas podczas kwalifikacji na torze Zolder i wystartuje z czwartego rzędu do jutrzejszego wyścigu Formuły Renault 2.0 Northern European Cup w Belgii. Pole position zdobył Valtteri Bottas.

Szósta runda pucharu NEC jest imprezą towarzyszącą prestiżowym zawodom Masters of Formula 3 at Zolder, w których startują czołowi kierowcy z F3 Euro Series i Brytyjskiej F3. Giermaziak weekend rozpoczął od udanego występu w wolnym treningu, w którym zajął trzecie miejsce. Najszybszy był Bottas, który pokonał najbliższego rywala (Johan Jokinen) o blisko sekundę. Drugi z Polaków - Mateusz Adamski trening ukończył na 16 pozycji (+2,6s).

W kwalifikacjach kierowcy uzyskiwali wolniejsze czasy. Bottas ponownie okazał się najszybszy, ale tym razem nad najbliższym kierowcą (Stef Dusseldorp) miał niespełna pół sekundy przewagi. Kuba Giermaziak musiał tym razem zadowolić się ósmą pozycją, gdyż jego strata do Valtteriego wyniosła ponad półtorej sekundy. Polak przejechał w sumie 10 okrążeń, a najszybszym z nich (ostatnim) wykręcił czas 1:32,810. Gdyby jednak udało mu się na nim powtórzyć najlepszy przejazd ostatniego sektora z ósmego kółka, miałby zapewniony start z szóstego miejsca. Mateusz Adamski pojechał wolniej o 0,3 sekundy od Kuby i wystartuje z 12 pozycji.