FR2.0: Kuba Giermaziak dwukrotnie dziewiąty w Portugalii

Mistrzem zimowej serii w Portugalii został zwycięzca trzech z czterech wyścigów - James Calado
01.12.0814:14
Marek Roczniak
3618wyświetlenia

Kuba Giermaziak (Motopark) wystartował w drugiej i zarazem ostatniej rundzie krótkiej zimowej serii Formuły Renault 2.0 w Portugalii, która została rozegrana w ostatni weekend w Estoril na Autodromo Fernanda Pires da Silva. Mistrzem serii został zwycięzca trzech z czterech wyścigów - James Calado (Fortec).

Giermaziak w obydwu wyścigach na torze Estoril zajął dziewiąte miejsce, gromadząc na swoim koncie cztery punkty, co dało mu 15 miejsce w łącznej klasyfikacji Winter Series. Ekipa polskiego kierowcy - Motopark Academy wystawiła w sumie sześciu kierowców, z których najwięcej punktów zdobył 17-letni Adrian Quaife-Hobbs, plasując się na szóstej pozycji. Syn Jana Magnussena - Kevin dzięki drugiej lokacie w ostatnim wyścigu zajął w klasyfikacji 9 miejsce.

Tymczasem dla Calado jest to już druga wygrana zimowa seria - wcześniej wygrał on także zimowe mistrzostwa Wielkiej Brytanii w FR2.0. Brytyjczyk jest byłym kartingowym mistrzem Europy ICA, a sukces ten odniósł jako fabryczny kierowca Tony Kart. W portugalskiej Winter Series, James pokonał swojego kolegę z zespołu Fortec - Oliego Webba o blisko 30 punktów. Trzecie miejsce w mistrzostwach zajął Andre Negrao, który jest spokrewniony z byłym kierowcą GP2 - Xandinho Negrao.