GP2: Villa będzie startował z Super Nova także w Main Series

"Czuję się jak u siebie w domu w Super Nova po pracy, jaką wykonaliśmy razem tej zimy"
20.02.0916:47
Marek Roczniak
2058wyświetlenia

Javier Villa, który reprezentuje obecnie barwy Super Nova Racing w GP2 Asia Series ogłosił dzisiaj, że będzie startował w tym zespole także w europejskich mistrzostwach w sezonie 2009.

To nie była łatwa decyzja, ponieważ mieliśmy kilka ofert od zespołów GP2, a ponadto możliwość startu w Le Mans 24 Godziny, Le Mans Series, czy nawet w amerykańskich mistrzostwach. - powiedział 21-letni Hiszpan. Wydaje nam się jednak, że powinniśmy być nadal w GP2 i czuję się jak u siebie w domu w Super Nova po pracy, jaką wykonaliśmy razem tej zimy w GP2 Asia Series.

Villa jest zwycięzcą trzech wyścigów GP2 w 2007 roku, a konkretnie niedzielnych sprintów, do których dzięki odwróceniu pierwszej ósemki startował z wysokiej pozycji. W ubiegłym roku startował w jednym zespole ze zdobywcą tytułu Giorgio Pantano, ale zdobył zaledwie 8 punktów i sezon ukończył dopiero na 17 pozycji. Po przejściu do Super Nova w dotychczasowych siedmiu wyścigach Asia Series zdobył 8 punktów i zajmuje obecnie 12 miejsce w klasyfikacji.

Źródło: Autosport.com