WSbR: Baguette coraz bliżej tytułu po wygranej na Nurburgringu

Belg powiększył swoją przewagę w mistrzostwach do 42 punktów na 46 możliwych do zdobycia
19.09.0919:30
Marek Roczniak
3149wyświetlenia

Bertrand Baguette wykonał duży krok na drodze do zdobycia tytułu mistrzowskiego w Formule Renault 3.5, wygrywając sobotni wyścig na torze Nurburgring, którego nie ukończył z kolei jego najbliższy rywal w walce o tytuł - James Walker.

W tej sytuacji Belg powiększył swoją przewagę w mistrzostwach aż do 42 punktów na 46 możliwych do zdobycia w trzech wyścigach pozostałych do końca sezonu i już jutro powinien zapewnić sobie tytuł. Jego najbliższym rywalem jest teraz kierowca Toro Rosso w Formule 1 - Jaime Alguersuari, który zajął dzisiaj piąte miejsce.

Początkowo prowadził startujący z pole position Daniil Move, jednak na ósmym okrążeniu Rosjanin został wyprzedzony w szykanie Veedol przez Baguette, który od tego momentu kontrolował już przebieg wyścigu. W końcówce zbliżył się do niego Jon Lancaster, jednak Brytyjczyk wiedział już w tym momencie, że do jego rezultatu doliczona zostanie kara 10 sekund za zbyt bezpardonową obronę pozycji (zepchnął niemal na pit-wall Olivera Turveya), tak więc nawet gdyby wyprzedził Baguette, to wygrana trafiłaby w ręce Belga.

Ostatecznie Lancaster nie zdołał wyprzedzić kierowcy Draco, a po uwzględnieniu kary został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji, zatem zdobył zaledwie dwa punkty. Tymczasem na drugie miejsce wskoczył Fairuz Fauzy, który słabym pierwszym okrążeniu spadł na siódme miejsce, ale potem zaczął odrabiać straty i linię mety przekroczył jako trzeci. Zarówno Lancaster, jak i Fauzy byli w stanie wyprzedzić bez większych problemów Move na szybkim zakręcie RTL. Rosjanin spadł więc na czwarte miejsce, ale wiedząc o karze dla Lancastera nie próbował podejmować zbytniego ryzyka i zadowolił się po prostu zdobyciem pierwszego podium w WSbR.

Na miejscach 4 i 5 sklasyfikowani zostali kierowcy Carlin Motorsport - Turvey i Alguersuari, których na mecie rozdzieliła zaledwie sekunda różnicy. Tuż za nimi jechał w dalszej fazie wyścigu Walker, zanim jego auto odmówiło posłuszeństwa na 16 okrążeniu. W tej sytuacji szóste miejsc zajął Charles Pic, a za Francuzem uplasowali się John Martin i Marco Barba. Punktowaną dziesiątkę zamknął tymczasem Pasquale di Sabatino. Jutro główny wyścig z obowiązkowym postojem w boksach, do którego z pole position wystartuje Brendon Hartley. Dzisiaj Nowozelandczyk zajął dopiero 13. Miejsce po tym, jak na pierwszym okrążeniu został wprawiony w poślizg przez Guillaume Moreau.

Źródło: Autosport.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.