Silverstone gotowe nadal gościć GP Wielkiej Brytanii

Pod warunkiem, że opłata za prawo do organizacji wyścigu będzie na rozsądnym poziomie
14.10.0911:20
Marek Roczniak
1302wyświetlenia

Tor Silverstone jest gotowy, aby ponownie gościć brytyjską rundę Formuły 1 w świetle ciągnących się w nieskończoność problemów z modernizacją Donington Park, jednak umowę z Berniem Ecclestone'em podpisze tylko wtedy, jeśli będzie to dla nich opłacalne.

Donington Park podpisało kontrakt na organizację Grand Prix Wielkiej Brytanii na najbliższe 17 lat począwszy od przyszłego roku, jednak coraz mniej osób wierzy w to, że Simon Gillett zdoła doprowadzić swój projekt do realizacji, zwłaszcza że ostateczny termin na potwierdzenie sytuacji finansowej toru był wielokrotnie odkładany i sam Ecclestone stracił w końcu cierpliwość.

Gillett ma dwa tygodnie na wytłumaczenie się złamania warunków umowy - po tym czasie szef administracji F1 będzie mógł oficjalnie rozpocząć rozmowy z Silverstone i jest podobno skłonny do podpisania kilkuletniej umowy z właścicielem tego toru, którym jest British Racing Drivers' Club. Prezydent BRDC - Damon Hill domaga się jednak znaczącego obniżenia opłaty za prawo do organizowania wyścigu.

Jesteśmy gotowi na dalsze rozgrywanie wyścigu, ale nie zobaczyliśmy jeszcze opłacalnego dla nas kontraktu - powiedział mistrz świata z 1996 roku. Chcemy zapewnić fanom naprawdę świetną imprezę, jednak aby móc to zrobić potrzebny jest kontrakt, który daje nam wystarczające możliwości do zainwestowania w rozwój infrastruktury bez ryzykowania bankructwa firmy.

Źródło: Motorsport.com