WTCC: Kilka informacji o serii z ostatnich dni

Yokohama zaprezentowała nowe ekologiczne opony, które będą używane w 2010 roku
13.10.0922:15
Bartosz Pyciarz
2526wyświetlenia

Yokohama wprowadzi w przyszłym sezonie do mistrzostw FIA WTCC nowe opony ekologiczne. Mają one zawierać poprawioną miksturę oleju i gumy, która zastąpi używane dotychczas oleje aromatyczne z wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi. Są to bardzo niebezpieczne związki, które mają być zabronione w Europie od przyszłego roku.

Tak zwany pomarańczowy olej - używany już w ogumieniu Yokohamy dla cywilnych samochodów - ma poprawić elastyczność opon i ich przyczepność, jednocześnie będąc bardziej przyjaznym dla środowiska. Yokohama jest wyłącznym dostawcą opon dla WTCC od 2006 roku, kiedy to zastąpiła Michelin. Japońska firma niedawno podpisała kontrakt na kolejne trzy lata.

Tymczasem kierowca z Makau - Lei Kit Meng kupił w Finlandii BMW 320i E46 i zamierza wystartować nim w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu WTCC w swoim domowym wyścigu. Już w zeszłym roku kierowca ten próbował wejść do serii z Toyotą Altezzą, przygotowaną przez RPM Racing Team, ale Biuro WTCC uznało, że samochód ten jest niezgodny ze specyfikacją S2000 i nie dopuściło go do wyścigu.

W przypadku BMW, Meng ma większe szanse na spełnienie wymogów, ale nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone. Kierowca ten na co dzień rywalizuje w Macau Touring Car Championship. Ma duże doświadczenie na obiekcie Guia Circuit, bowiem co roku startuje w Grand Prix Makau F3, a jego najlepsze osiągnięcie to 10. miejsce w 2001 roku.

Natomiast w poniedziałek w Oschersleben doszło do oficjalnej prezentacji nowego pucharu Chevroleta Cruze - ADAC Cruze Cup, który będzie organizowany w Niemczech. Auto będzie miało zamontowany silnik o pojemności 1,8 litra, który będzie wytwarzał 141 KM mocy. Koszt zakupu auta wyniesie 17.500 euro.

Zespół Wiechers Sport został zakontraktowany do budowania i sprzedawania aut, ale będą oni także służyli wsparciem technicznym oraz będą sprzedawali części zamienne, felgi i opony na wyścigi. Eric Neve, szef Chevrolet Europe powiedział: Jestem niesamowicie zadowolony, że ADAC wybrało Chevroleta Cruze jako samochód dla swoich wyścigów Clubsport. Jesteśmy pewni, że to najlepszy wybór dla ich koncepcji: sportów motorowych dla każdego.

Źródło: TouringCarTimes.com, FIAWTCC.com

KOMENTARZE

4
Saruto
13.10.2009 09:26
Coś czuje, że Meng się nie zakwalifikuje ;)
Witek
13.10.2009 08:43
Popieram! I Michelin takze! ;)
jan5
13.10.2009 08:39
to moze niech yokohama wejdzie tez do f1
Witek
13.10.2009 08:21
Zobaczycie, ze Lei Kit Meng osiagnie bardzo dobry rezultat! Od lat zawsze rzucal sie w oczy swoimi dobrymi rezultatami w Macau GP of Formula 3! Trzymam za niego kciuki i mam nadzieje na start w WTCC!