F3: Quaife-Hobbs i Laine kierowcami Motoparku w sezonie 2010

Niemiecki zespół dokona też zamiany dostawcy silników z Mercedesa na Volkswagena
09.12.0916:14
Mariusz Karolak
2396wyświetlenia

Zespół Motopark Academy wyznaczył już dwóch kierowców, którzy będą reprezentowali jego barwy w przyszłym roku w Formule 3 Euro Series. Są nimi Adrian Quaife-Hobbs i Matias Laine. Niemiecki zespół dokona też zamiany dostawcy silników z Mercedesa na Volkswagena.

Quaife-Hobbs pochodzi z Wielkiej Brytanii i w tym roku jeździł z Motopark Academy w Formule Renault 2.0. Zajął czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zarówno w Eurocup, jak i North European Cup, będąc jednym z kolegów zespołowych Kuby Giermaziaka.

Laine jest o rok starszy i pochodzi z Finlandii. W tym roku startował również w Formule Renault 2.0. W Eurocup reprezentował barwy Motopark i startując w czterech wyścigach został sklasyfikowany na 22 miejscu. Jeździł też w brytyjskiej FR2.0 w zespole CRS Racing, gdzie zajął 14 miejsce. Samochodami jednomiejscowymi ściga się od dwóch lat.

Motopark zadebiutował w F3 Euro Series w tym roku, odnosząc jedno zwycięstwo z Rengerem van der Zande, a cały sezon kończąc na siódmej pozycji w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 24 punktów. Ogłoszenie trzeciego kierowcy tego zespołu jest spodziewane jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Autosport.com